Muzea

Muzea i instytucje gromadzące zbiory o charakterze muzealnym w Polsce.

NazwaAdres

Skansem w Maurzycach - Oddział Muzeum w Łowiczu

Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Granicy

05-085 Kampinos

Muzeum Walki i Męczeństwa w Palmirach

05-152 Czosnów

Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej

07-110 Grębków

Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Stefana Wyszyńskiego

07-322 Zuzela

Galeria Rzeźby Witolda Lorentowicza w Polakach

08-130 Kotuń

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince - Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach

08-330 Kosów Lacki

Muzeum Młynarstwa Powietrznego

11-308 Bęsia

Muzeum Michała Kajki, Oddział Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu Ogródek

12-250 Orzysz

Muzeum Wnętrz Pałacowych

16-070 Choroszcz

Muzeum Zamoyskich

21-132 Kamionka

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

21-480 Okrzeja

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków

21-481 Wola Gułowska

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie

21-518 Sosnówka

Muzeum Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

21-526 Jabłeczna

Skansen w Holi

22-244 Hola

Muzeum Historyczne Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

22-444 Bondyrz 179 A/3

Muzeum Kowalstwa - Gminny Ośrodek Kultury

24-204 Wojciechów

Muzeum Parafialne Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Piotrawinie

24-331 Kamień Puławski

Muzeum Wsi Kieleckiej, Park Etnograficzny w Tokarni

26-053 Tokarnia 303

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach

26-067 Strawczyn

Zabytkowa Huta Żelaza

26-510 Chlewiska

Muzeum im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Oddział Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu

26-791 Czarnolas

Rezerwat Archeologiczny i Muzeum Neolitycznego Górnictwa w Krzemionkach - Oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Zagroda - Muzeum Wsi Markowa

31-120 Markowa

Muzeum na Zamku w Pieskowej Skale

32-045 Sułoszowa

Muzeum Regionalne PTTK

32-047 Ojców

Muzeum im. prof. Władysława Szafera - Ekspozycja Ojcowskiego Parku Narodowego

32-047 Ojców 13

Muzeum Regionalne PTTK i Urzędu Gminy

32-095 Iwanowice Dworskie 76

Zamek Książąt Oświęcimskich

32-600 Oświęcim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Oddział Zamek w Nowym Wiśniczu

32-720 Nowy Wiśnicz

Muzeum Pamiątek po Janie Matejce "Koryznówka"

32-720 Nowy Wiśnicz

Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie

32-852 Dębno 189

Muzeum Parafialne (nieczynne do odwołania) - Filia Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie

32-859 Złota 32a

Muzeum Parafialne

32-861 Iwkowa

Muzeum Parafialne im. Jana Wnęka

33-100 Odporyszów 127

Muzeum p.n. "Dom Wincentego Witosa"

33-122 Wierzchosławice 698

Muzeum Parafialne

33-163 Rzepiennik Strzyżewski

Zagroda Felicji Curyłowej

33-263 Zalipie 135

Muzeum Parafialne

33-315 Tropie

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – Sądecki Park Etnograficzny, filia: Muzeum Lachów Podegrodzkich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich

33-386 Podegrodzie

Dwór w Stryszowie

34-146 Stryszów 508

Muzeum Przyrodnicze Babiogórskiego Parku Narodowego

34-223 Zawoja-Barańcowa

Stowarzyszenie Historyków Sztuki Muzeum – Zespół Zamkowy w Niedzicy

34-441 Niedzica - Zamek 1

Muzeum - Orawski Park Etnograficzny

34-484 Zubrzyca Górna

Muzeum w Sidzinie

34-487 Sidzina

Muzeum Powstania Chochołowskiego

34-513 Chochołów 75

Muzeum Kultury Ludowej Spisza "Zagroda Korkoszów"

34-532 Czarna Góra 86

Muzeum Kultury Ludowej Spisza "Zagroda Sołtysów"

34-532 Jurgów 215

Muzeum 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, filia Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie

34-607 Szczawa 327

Muzeum Klasztorne Ojców Cystersów

34-623 Szczyrzyc 1

Muzeum Parafialne

34-642 Dobra 99

Muzeum Pożarnictwa w Starej Wsi - Oddział Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie

36-201 Stara Wieś

Muzeum Parafialne

36-221 Blizne

Cerkiew obronna

37-742 Posada Rybotycka

Muzeum Parafialne przy parafii rzymsko-katolickiej w Szufnarowej

38-124 Wiśniowa

Muzeum im. Juliana Przybosia

38-166 Gwoźnica Górna

Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy

38-306 Libusza 67, Biecz

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Oddział Ośrodek Budownictwa Ludowego

38-311 Szymbark k/Gorlic,

Muzeum Wsi

38-406 Odrzykoń

Muzeum Skansen Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej

38-454 Tylawa

Muzeum Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

38-458 Chorkówka

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

38-460 Jedlicze

Muzeum Łemkowskie przy Parafii Grecko-Katolickiej

38-543 Komańcza

Muzeum Regionalne "Na Grapie"

43-476 Jaworzynka 720

Muzeum Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze

62-320 Miłosław

Skansen Archeologiczny w Mrówkach

62-550 Wilczyn

Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem

62-663 Chełmno

Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

63-210 Żerków

Muzeum im. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu

63-820 Piaski

Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu

64-610 Rogoźno

Muzeum Regionalne

66-330 Pszczew

Muzeum Wojsk Inżynieryjnych I Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach

74-505 Mieszkowice

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Oddział w Piasecznie k. Gniewa

83-123 Piaseczno k. Gniewa

Muzeum Regionalne PTTK

87-400 Golub-Dobrzyń 24

Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce - Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

87-831 Kłóbka

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina - Oddział Muzeum Fryderyka Chopina

96-500 Sochaczew

Muzeum Walewskich w Tubądzinie

98-285 Wróblew

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie - Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

98-345 Mokrsko

Muzeum Zamek w Oporowie

99-322 Oporów

Muzeum w Nieborowie i Arkadii - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie

99-416 Nieborów

Muzeum Narodowe w Krakowie - Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

Muzeum Czynu Niepodległościowego - Dom im. J. Piłsudskiego Oleandry

al. 3 Maja 7, 30-960 Kraków

Muzeum Uzbrojenia , oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu

al. Armii Poznań, Park Cytadela, 61-663 Poznań

Muzeum Armii „Poznań”, oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu

Al. Armii Poznań, Park Cytadela-Mała Śluza, 61-663 Poznań

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

al. Bursztynowa 28, 72-350 Niechorze

Muzeum w Chrzanowie - Oddział Wystaw Czasowych – Dom Urbańczyka

al. Henryka 16, 32-500 Chrzanów

Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, 30-969 Kraków 28

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

al. Jana Pawła II nr 11, 26-400 Przysucha

Statek Muzeum „Dar Pomorza” - Oddział Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku

al. Jana Pawła II, 81-345 Gdynia

Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego

al. Jedności Narodowej 22a, 70-453 Szczecin

Muzeum Narodowe

al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa

Muzeum Wojska Polskiego

al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa

Muzeum I Pułku Ułanów Krechowieckich

al. Kardynała Wyszyńskiego 2a, 16-300 Augustów

Muzeum Śląskie

al. Korfantego 3, 40-005 Katowice

Muzeum Bolesława Prusa

al. Małachowskiego 3, 24-150 Nałęczów

Muzeum Farmacji Wielkopolskiej Okręgowej Izby Lekarskiej

al. Marcinkowskiego 11, 61-745 Poznań

Muzeum Narodowe

al. Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań

Muzeum Inkluzji w Bursztynie

al. Marszałka Piłsudskiego 46, 81-378 Gdynia

Zbiory Graficzne, Oddział Biblioteki Jagiellońskiej

al. Mickiewicza 22, 30-059 Kraków

Wywietlanie rezultatów od 0 do 0 z 0

W przypadku błędu lub niekompletności danych proszę o kontakt: polishhistory(at)muzhp.pl

Nowości wydawnicze

Promocja książki „Anna Walentynowicz 1929–2010”, Gdańsk, 30 X 2017

Filmy historyczne

"Jak Pan Bóg pozwoli zmartwychwstać" - przedpremierowy pokaz filmu, 2 listopada 2016